Advert
Advert
Advert
Advert

AZERBAYCAN'DAN KINAMA!

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı, ABD Temsilciler Meclisinin 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıtan kararlarını haksız bulduklarını ayrıca kınadıklarını belirttiler.
AZERBAYCAN\'DAN KINAMA!

Hikmet Hacıyev, yaptığı yazılı açıklamasında, ABD Temsilciler Meclisinin 1915 olaylarıyla ilgili kararlarının hiçbir şekilde siyasi ve hukiki dayanağının olmadığını yazdı.

Söylenen dönemde yaşanmış olan olayların siyasiler değil tarihçiler açısından araştırılmaya girilmesine ilişkin gerekçeler olduğunu ifade etti. Ermenistan ve Ermeni lobisinin sözde soykırım düşüncelerini siyasi spekülasyon aracına dönüştüğünü belirtti.

Hikmet Hacıyev, Güney Kafkasya ve diğer bölgelerde Ermenilerin işlediği suçların üstünü kapatmaya çalışıldığını söyleyerek. '' Ermenistan bu yüzden, Türkiye'nin o dönemin olaylarının ortak komisyon tarafından araştırılması yönüneki önerisini kabul etmiyor. Sahte tarih yazımı, tarihin yeniden yazılma çabaları ve bunun siyasi baskı aracı olarak kullanılması kabul edilemez. ABD temsilciler Meclisinin kararını kınıyor, ön yargılı ve haksız buluyoruz.'' cümlelerini kullandı.

 

Benzer Haberler
ABD\'nin Temsilciler Meclisine Kınama!
ABD\'nin Temsilciler Meclisine Kınama!
1915 olaylarını \'soykırım\' olarak adlandıran ABD Temsilciler Meclisin\'i Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı sert bir tavırla kınadı. Detaylar haberimizde...
Bu haber eklendi 14 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER:
cnnhaber.com:
Diğer Dünya haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER