Advert
Advert
Advert
Advert

5 Maddelik Harekat Açıklaması!

MSB'den Barış Pınarı Harekatına ilişkin 5 maddelik çok önemli açıklama yapıldı. Detaylar ve maddeler haberimizde...
5 Maddelik Harekat Açıklaması!

Mutabakat gereği terörö örgütünün bölgeden çekilmesi için 22 Ekim 2019'da verilen 150 saatlik sürenin geçmesi ardından Milli Savunma Bakanlığı tarafından 5 maddelik çok önemli bir açıklama geldi.

MSB konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Barış Pınarı Harekatı alanının sınırlarının batısı ve doğusunda 10 km derinlikte, Kamışlı şehri hariç, Türk-Rus ortak devriyeleri olacağını belirtti.

Devriye güzergahlarında mayon, EYP temizlik faaliyetlerine ve keşif uçuşlarına da başlandı.

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1. 22 Ekim 2019 tarihinde Fırat'ın doğusuna ilişkin Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında Soçi'de varılan mutabakat kapsamındaki hususların yerine getirilmesinde tarafımızca gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

2. 150 saatlik sürenin sonunda, Rusya Federasyonu tarafından, YPG'nin ağır silahlarıyla birlikte Türkiye-Suriye sınırından itibaren 30 kilometrenin, ayrıca da Münbiç ve Tel Rıfat'ın dışına çıkarıldığı bildirilmiştir.

3. Mevcut Barış Pınarı Harekat alanı sınırlarının batısı ve doğusunda 10 kilometre derinlikte, Kamışlı şehri hariç, Türk-Rus ortak devriyelerine başlanacaktır. Bu kapsamda devriye güzergahlarında mayın, EYP temizlik faaliyetlerine ve keşif uçuşlarına başlanmıştır.

4. Türkiye, sınırlarının güneyinde bir terör koridorunun oluşmasına asla müsaade etmeyecek, başta DEAŞ ve PKK/YPG olmak üzere terör örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

5. Böylece bölgede bir barış koridoru oluşturmak suretiyle yerlerinden edilmiş Suriye'li kardeşlerimizin gönüllü ve güvenli şekilde evlerine ve topraklarına dönmesi sağlanacaktır.

Benzer Haberler
Harekat Açıklaması!
Harekat Açıklaması!
Barış Pınarı Harekatına ilişkin MSB tarafından 120 saatlik sürenin sona ermesiyle 5 maddelik önemli bir açıklama geldi. Maddeler haberimizde...
Bu haber eklendi 15 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER:
cnnhaber.com:
Diğer Gündem haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER