Advert
Advert
Advert
Advert

7 milyon ziyaretçi ile Dünyanın 16.sı

Denizli Pamukkale'de Akhan Kervansaray Denizli de Dünyanın en önemli otoriter sitelerinden biri olan Travelstate.uk tarafından yayınlanan listede 16 .sırada olarak en çok ziyaret edilen organizasyon olarak gösterilerek dikkatleri üzerine çekti
7 milyon ziyaretçi ile Dünyanın 16.sı

Dünya da internet aramalarında ülkemize gelmek için araştıran yabancı misafirler  "turkey" "travel" "state" "advisory""advice" gibi kelimeler ile Amerika ve İngiltere devlet siteleri ile birlikte otoriter siteleri kontrol ederek gelirler. Bu aramalar  her sene 25 milyon üzeri bir aramaya tekabül eder.Bu alanda da otoriter sitelerden Travelstate.uk sitesi dünyanın en çok ziyaret edilen etkinlikleri parkları ve ziyaretçilerinin ortak değerlendirmede bulunduğu alanda Türkiye'den sadece Akhan Krevansaray Denizli gösterildi.

İstanbul Değil Listede Türkiye'den sadece Denizli var !

Akhan Kervansaray ın gösterilmesindeki en önemli etkenlerden biri tabiki yapının yeni bir yapı yada etkinliğinin yeni faaliyete geçmesi değil . Kervansaray Kelimesi kullanırken tabiki bir marka adından değil gerçek bir Kervansaray olması etkiliyor.Yapı tarihi açısından 1254 yılında yapılan Anadolu Selçuklulardan kalan Unesco koruması altında kalan en bakımlı Kervansaray.

Anadolu Gecesi ile  7 milyon ziyaretçi ile 16.sırada ! 

Günümüzde popüler olan kültür artık eski çağ kültürleri ;Son dönemde Dünya'da Game of Thrones ,ülkemizde Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerin zirvede olduğu dönemde Bu Krevansaray 700 yıldır Anadolu gecesi yapıyor. Hemde doğal olarak.5 yıl önceki resterasyondan sonra rezervasyonda yer bulunamayan Anadolu gecesi (www.anadolugecesi.com) tam bir şölen Selçuklu ve Osmanlı gecelerini sanki o çağda yaşıyormuş gibi giyinen insanların elinden yemekler yenilen, o zamanki kültürün yemekleri ve gösterilerileri ile yaşayan bir tarih yaşanıyor.Bu yenilen yemekler ,tarihi şaraplar sadece 300 TL olması, yabancı turist için adeta akımına uğramasına neden oldu. Yer yok

Bu yapının tabiki haklı olarak 16.sırada olması normal , Denizli yerine İstanbul olması belkide daha üst yerlere gelebileceği düşünülebilir ,fakat Pamukkaleye gelen turistler bile  bu ilgiyi sağladığı düşünülüyor.

Tarihi odalarında yer yok !

Kervansaray'ın 5 adet odası Selçuklu Mimarisi Unesco ve Kültür Bakanlığı yapıya dokundurmadığı için fazla oda şansı yok. Çin Cumhuriyetinin resmen istilası altında bu 5 oda, belli dönemlerde rezervasyon yapmak ve yer bulmak imkansız !

Ülkemizin diğer değerlerininde bu şekilde dünyaya açılan organizasyonlarda görmek için Kültür Bakanlığı çalışması altında.

Benzer Haberler
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 50 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER: akhan kervansarayanadolu gecesipamukkale
cnnhaber.com:
Diğer Röportajlar haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER