Advert
Advert
Advert
Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA'YA GİTTİ!

Erdoğan Rusya'ya hareketinden önce Esenboğa havalimanında açıklamalarda bulundu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA\'YA GİTTİ!

Açıklamalarının satır başları şöyle;

Putin ile Suriye'deki gelişmeleri konuşacağım. Terör koridoruna izin vermeyeceğimiz açık ve net ortaya koyduk. Şimdiye kadar 2 bin 200 kilometrekarelik alan teröristlerden arındırılmış, 160 yerleşim biriminde kontrol sağlanmıştır.444 kilometrenin terörden temizlenmesini hedefliyoruz

9 Ekim'den bu yana 775 terörist etkisiz hale gelmiştir. 7 kahraman askerimiz, 79 Suriye Milli Ordusu mensubu kardeşimiz ve 20 sivil vatandaşımız terör örgütünün saldırılarında şehit olmuştur.

Bu gece 22.00'de süre bitiyor. Amerika'nın ülkemize verdiği sözler tutulmazsa, harekatımızı kaldığı yerden bu sefer çok daha büyük bir kararlılıkla devam ettireceğiz.

Güvenlikler arttıkça geri dönüşler artacak. Vicdan ve vizyon sahibi tüm ülkelerden, milyonlarca Suriyelinin vatan hasretini bitirecek bu projeye destek olmalarını bekliyoruz. Türkiye 8 yıllık mülteci yükünü daha fazla taşıyamaz.

Rusya ile yakın iş birliğini artırmak istiyoruz. Türkiye ve Rusya, terörün her türlüsü ile mücadele noktasında hemfikirdir. Harekat Suriye'nin bütünlüğünü garantileyecek. Rejim unsurlarının bulunduğu alanlardaki PKK/PYD/YPG mevcudiyetinin sonlandırılması için atılacak adımları görüşeceğiz.

SORU-CEVAP

Macron'un 120 saatlik sürenin uzatılmasına ilişkin açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Macron'dan bana gelmiş öyle bir teklif yok. Macron zaten bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor daha çok. Muattabımız Fransa değil ABD.

Terör örgütü YPG bölgeden çekilirken ABD tarafından verilen silahlar ne olacak?

Silahların bulunduğu depoları tespit ettik. Suriye'nin geleceğinde PKK/YPG'ye yer yoktur. Rusya ile iş birliği içerisinde bölgemizi ayrılıkçı terör belasından kurtarmayı ümit ediyoruz. Çekilme devam ediyor. 700-800 çekilme söz konusu. 1200-1300 kadarının da süratle çıkmaya devam ettiği, onların da çıkacağı söyleniyor. Bunların izini sürüyoruz. Reröristler götürebildikleri silahları yanlarında götürüyor, taşıyamadıkları depolarda.

İran'ın Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

İran'dan gelen açıklamalar beni üzdü. İran'dan bazı çatlak sesler çıkıyor. Başta Ruhani, bu sesleri susturmaları gerekirdi. Bu, beni ve tüm mesai arkadaşlarımı rahatsız ediyor.

Macron-Merkel-Johnson'ın görüşme talebi var mı? Böyle bir görüşme olacak mı?

Geçen gün Johnson'la görüştüğümde bana üçlü görüşmeteklifini iletti. Ben görüşmenin İstanbul ya da Şanlıurfa'da olması talebimi kendisine söyledim. Alternatif olarak da 'NATO Zirvesi öncesi veya sonrasında böyle bir toplantıyı yapabiliriz' dedik.

 

 

Benzer Haberler
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 16 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER:
cnnhaber.com:
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER