Advert
Advert
Advert
Advert

Çavuşoğlundan Açıklamalar!

Harekat bitmedi ara veriyoruz diyen Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğanla Putinin dün akşam saatlerinde telefonla görüştüğünden bahsetti. 120 saat içinde YPG'nin olağan yeri terk etmesini bekliyoruz dedi.
Çavuşoğlundan Açıklamalar!

 Çavuşoğlunun açıklamasının başları böyle ;

Mümbiç ve bazı kısımları Rusyayla görüşüp yapabileceğimiz heryeri güvenli hale getirmek için uğraşacaklarını söyledi. 

Amacımız bölgelerden temizlenmesiydi. Bugünkü müzakerelerde Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli liderliği sonucunda istediğimizi aldık, ABD tarafı meşru çıkarlarının korunması tarafında güvenli bölgenin öenmini ve işlevselliğini kabul etmiş oldu. Bundan sonraki süreçte herkesle iş birliğimizi sürdüreceğiz dedi. 

Bu bir Ateşkes değildir ara veriyoruz. PKK/YPG'nin 120 saat içinde güvenlik bölgesinden çıkmasın için ara vereceğiz. Tamamen çıktıktan sonra anca bitirebiliriz. Münbiç ve diğer kısımları Rusyayla görüşeceğiz. Münbiç dahil bazı bölgelerde rejim var, Aynel Arab ve Kobani bölgesinde de rejim unsurları ve Rusya girdi.Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşen Putin Cumhurbaşkanımızı Soçi'ye davet etti ilerleyen tarihlerde bu davet gerçekleşecek.

Benzer Haberler
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 14 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER:
cnnhaber.com:
Diğer Gündem haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER