Advert
Advert
Advert
Advert

Kaz Dağları Kararı!

Kirazlı Bölgesinde yaptıkları altın madeni çalışmasına ilişkin ağaç kesimleri ve kazılar nedeniyle tartışma ve tepki yaratan Kanadalı Alamos Gold şirketi, 13 Ekim'de sonlanan ruhsatlarını yenileyemediklerini açıkladı.
Kaz Dağları Kararı!

Ruhsatlarının iptal edilmediğinin açıklamasını yapan şirket, ruhsatları yenilenene kadar çalışmalarını durdurmak durumda kaldıklarını söyledi.

Alamos Gold şirketi yaptığı yazılı açıklamada ' Şirketin ruhsatının yenilenmesi için tüm düzenleyici gereksinimleri ve şartları yerine getirmiş ve makul olarak ruhsatın yenilenmesini bekliyorduk. Şirketimiz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ruhsatın yenilenmesi için görüşmelerini sürdürüyor.' Dedi. 

Alamos Gold 2010 yılından bu zamana kadar Türk makamlarla ve halkla proje için birlikte çalıştıklarından bahsetti.

Açıklamasında ayrıca Kirazlı çevresindeki halkın projeyi desteklediğini ve herhangi bir problem çıkarmadıklarını bu konuda medya organlarında yanlış bilgiler döndüğünü iddia etti.

Ruhsat yenilenmesinden yaşadıkları gecikmeden dolayı maden alanı çevresinden ilk üretimin öngörüldüğü tarih önümüzdeki yıl sonunda gerçekleşmeyeceği Alamos Gold'un yeni üretim planlamasında daha detaylı bilgiyi yeniliği yaptıklarından sonra açıklayacaklarını bildirdi.

Benzer Haberler
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 3326 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER: kaz dağlarıkirazlı projesi
cnnhaber.com:
Diğer Gündem haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER