Advert
Advert
Advert
Advert

Trumpın Erdoğana Yazdığı Akıl Almaz Mektup!

Donald Trump'ın09 Ekim 2019 tarihini taşıyan ıslak imzalı akıl almaz mektupu ortaya çıktı. YPG'li Mazlum ile müzakere etmesini isteyen Trump ekonomiyi çökertmek istemem ki yaparım dedi.
Trumpın Erdoğana Yazdığı Akıl Almaz Mektup!

Beyaz Saray antetli kağıdına yazılı ve ıslak imzalı olan mektubu kendisine en yakın olan Fox Tv sunucusu Trish Regan ortaya çıkardı. 

Trump mektubunda, PKK'ın Suriye kolu PYD-YPG'nin silahlı birlik başı 'Şahin Cilo' gerçek adı Ferhat Abdi Şahin olan Amerikalılara 'General Mazlum Kobani' adıyla tanıttığı teröristle anlaşma yapmasını söyledi.

Trump'ın mektubu şu şekilde;

Sayın Cumhurbaşkanı,

Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz. Bende Türk ekonomisini yok etmek istemem ki yaparım.  Bu konuda yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson'da ortaya koymuştum. Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle müzakere yapmak istiyor geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen bana hitaben yazdığı mektubu size gönderiyorum.

Eğer bunu doğru ve insani şekilde yaparsanız tarih size olumlu bakacaktır. Eğer iyi şeyler olmaz ise sizi şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın. Deli olmayın. Sizi daha sonra arayacağım.

Saygılarımla.

Donald Trump

ABD Başkan Yardımcısı Pence geçtiğimiz günlerde açıklamasında Trump'ın Öcalanın manevi oğlum dediği YPG-PKK'lı terörist Şahin Cilo ile görüştüğünü anlatmıştı.

Şahin Cilo Türkiyenin üst düzey arama listesinde kırmızı listede yer alan isim.

 

Benzer Haberler
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
DİKKAT ÇEKİCİ HABER : En hızlı ve En yüksek Maaşlı işe Nasıl girilir?
Son zamanların en çok okunan ve ilgi çeken haberini tekrardan paylaşıyoruz. Bunun sebebi ise gündeme yeniden gelmesi, 2 ay gibi bir süreç ile 5000 üzeri işlere nasıl ulaşılır? nasıl başvurulur? Hepsi haberimizin detayında...
Bu haber eklendi 31 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER: donald trumpmektup
cnnhaber.com:
Diğer Gündem haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER