Advert
Advert
Advert
Advert

Son Dönemin Yıldızı Teşvik Programlarının Başarısı %94

3860 kişilik alım ilanı ,Teşvik Programı , İş yönlendirme Programı ile karşımıza son zamanlarda gelen bu programları sizin için değerlendirdik.Sonuçlar beklediğimizin çok üstünde .
Son Dönemin Yıldızı Teşvik Programlarının Başarısı %94

Son zamanlarda ülkemizde yapılan teşvikler ekonomi reformları ve atılımların bizce en mükemmeli ve halka direk dokunanları arasında 1. sıraya yerleştirebilirsiniz. Malum en büyük konulardan biri işsizlik, ikinicisi ise  geçim sıkıntısı  ve halkımız bu konuda son derece haklı ,eğitim sistemimiz ne kadar düzeltilsede yeni yapılandırmalar içine girilsede hepimiz biliyoruz ki bu etki uzun yıllar sonra bize etki yapacaktır.

Hükümete özelliştirmeler konusunda herkesin kızdığı noktalar görüyoruz. Bazı konularda dikkatinizi çekmek isterim bu atılımlar inanılmaz sonuçlar doğurabiliyor.

İş programları...

Bu model aslında Avrupa'nın uygulamış olduğu ve incelendiğinde hepinizin aklına yatacağını düşündüğümüz bir durum.

Avrupa Ne yapıyor?

Avrupa önce eğitim vermiyor, Önce analiz yapıyor nerelerde açık var ,sonra bu açıkları doldurmak için nasıl birileri gerekiyor,ve en önemlisi ise bu işi kim iyi biliyor ? Nedeni ise basit ,iyi bilen kim ise o öğretsin !

Bizde gerçekten incelendiği zaman nerede ise tamamının aynı olduğu bu sistem üzerinden konuşuyoruz. ve Yapmışız.

Bu konuda bazı kuruluşlarımızı ' ı tebrik etmemiz gerekiyor.

Devlet bu konuda eğitim vermek için yetki vermiş , ve iş yönlendirme yetkisi ile de güçlendirerek inanılmaz bir oluşum gerçekleştirmiş. Sanmayın ve Korkmayın Özel diye , devlet bu yetkileri verirken sanmayın ki kendi başına göre yapabilir yada karar verebilir. Herşey Prosedüründe uygulanır. 

Sistemi sizin için şu şekilde özetleyelim 

1-Önce alım yapacak kurum ve kuruluşları belirlenmesi ve talep toplaması yapılıyor.(Yani önce iş )

2- Bu talep yapacak firmaların çoğuna teşviklerden yararlanılması sağlanıyor (maaş ve sigortanın devlet tarafından ödenmesi gibi)

3- Kim eğiticek konusunda ,en büyük firmaların uzmanları eğitime giriyor ( işe alıcaklar size öğretiyor ki daha etkin bir eğitim olamaz)

4-Eğitimi başarı ile öğrnemeniz ile birlikte yönelndirmeleriniz yapılıyor.

Bunda daha iyi ve etkin bir istihdam modeli son yıllarda belkide görülmedi. Bu konuda tabiki ülkemiz inanılmaz bir katkı alacağı kesin.

Yorumlarda ve yönlendirmede %94 üzeri bir başarı

Ortalama bir baktığımız zaman ise 1000 yorumdan 20 tane olumsuzluk incelememizde gözümüze çarptı, Olumlu yorumlar ve kurumun bu konuda ilgisi çok yüksek , Bu rakam nerdeyse Ülkemizin en iyi kurumlarında THY de bile görülmemiştir. Kullnıcı sayısı da önemli tabiki. Olumsuzlara baktığımız zaman tabiki detayına indiğimizde sadece bireysel sorumsuzlukların olduğunu görüyoruz.İş görüşmelerine gitmeme, belirlenen eğitimi eksik alma  gibi... Yoksa herhangi bir olumsuzluğa rastalamak mümkün değil.

Herkes katılabilir mi?

Belkide en büyük sorun olarak bunu görebiliriz, Herkes katılma konusunda internet üzerinden belirli link verilen yerlerden başvuruyorsunuz. Bu  başvuru sonunda size dönüyorlar. Onay sürecinden geçiyorsunuz, Onaylanmayan ve red olan da malesef var. Neden onaylanmıyor konusunda ki düşüncemiz başvurduğunuz ildeki kontenjanın dolması akıllara gelen en büyük ihtimal olarak göze çarpıyor.

Bu haber eklendi 1177 kez görüntülenmiştir.
Reklam
ETİKETLER: kariyeradam3860 kişi Alım ilanıTeşvik programıiş yönlendirme yorumlarıkariyer adam
cnnhaber.com:
Diğer Gündem haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3279 TL 5.3492 TL
Euro
EURO
4.8570 TL 4.9260 TL
Advert
Anket
Advert
cnnhaber
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
DÜNYA
SİYASİ PARTİLER